Перша он-лайн робоча зустріч партнерів проекту «MOBI»

by otiko

16 квітня 2020 року відбулась Перша робоча зустріч партнерів проекту «Сучасна прикордонна інфраструктура – успішний Карпатський регіон» (МОВІ), що виконується за фінансової підтримки Програми ENI СВС Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020. В зв’язку із запровадженим карантином в країнах-партнерах, робоча зустріч відбувалась у режимі відео-конференції. На зустрічі були присутні представники всіх партнерських організацій проекту (МОВІ) із України, Румунії, Словаччини та Угорщини. Зустріч відбулась за ініціативою Головного партнера проекту Міжнародної Асоціації Інституцій Регіонального Розвитку «МАІРР».

Проект «Сучасна прикордонна інфраструктура – успішний Карпатський регіон» «МОВІ», реалізовується з 1 березня 2020 року у складі міжнародного консорціуму, до складу якого увійшли регіональні органи самоврядування та професійні інституції, а саме: Міжнародна Асоціація Інституцій Регіонального Розвитку «МАІРР» (Україна), Самоврядування регіону Саболч-Сатмар-Берег (Угорщина), Кошицький самоврядний край (Словаччина), Рада Повіту Марамуреш (Румунія), Територіальна адміністративна одиниця повіту Сату-Маре (Румунія). Служба автомобільних доріг у Закарпатській області (Україна).

Метою проекту є: створення стійкої платформи для ефективної транскордонної мобільності людей та товарів шляхом вдосконалення транспортної та прикордонної інфраструктури, посилення співпраці між органами самоврядування та професійними організаціями, спрямованими на розвиток транспортних сполучень у прикордонних регіонах України, Румунії, Словаччини та Угорщини. Проектом передбачено розробку спільного Плану мобільності, який включатиме регіональні плани кожного прикордонного регіону в сфері транспортної та прикордонної інфраструктури, розвитку залізничного сполучення, міжнародного авіаційного сполучення, тощо.

Основним завданням робочої зустрічі було обговорення Плану дій задля реалізації проекту, затвердження засобів комунікації для ефективної співпраці в майбутньому. Під час відео-конференційного зв’язку було здійснено обговорення поточного стану для початку реалізації завдань проекту та формування ефективного експертного середовища. Координатор проекту Наталія Носа, презентувала План дій на найближчий період. Крім того, були обговорені макети розроблених матеріалів із візуалізації у відповідності до вимог керівних документів Програми ENI СВС Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020 із комунікації та візуалізації. Під час дискусій було зазначено важливість синхронізації дій партнерів по обидві сторони кордону та співпраці з іншими проектами, які реалізуються в різних програмах в сфері розбудови транспортної інфраструктури, в тому числі важливість реалізації майбутнього проекту «Мала авіація Карпатського регіону» з розбудови інфраструктури для розвитку малої авіації, який поданий на 3-ій конкурс Програми ENI СВС Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020 спільно з Міжнародним аеропортом Сату-Маре Румунії.

Учасники робочої партнерської зустрічі домовились проводити наступні зустрічі експертів у форматі відео-конференцій та провести Партнерську зустріч «Сучасна прикордонна інфраструктура – успішний Карпатський регіон» (МОВІ) 20 травня 2020 року. Формат конференції залежить від епідеміологічної ситуації в прикордонних регіонах із сподіваннями щодо кращої ситуації та відкритті кордонів.

 
Прес-Реліз у форматі PDF
 

Прес-центр Міжнародної асоціації «МАІРР»

Related Articles