by otiko
Про проект

Проект «Сучасна прикордонна інфраструктура – успішний Карпатський регіон» «МОВІ», реалізовується  з 1 березня 2020 року та виконується за фінансової підтримки Програми ENI СВС Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020.

Проект реалізовується у складі міжнародного консорціуму, до складу якого увійшли регіональні органи самоврядування та професійні інституції, а саме: Міжнародна Асоціація Інституцій Регіонального Розвитку «МАІРР» (Україна), Самоврядування регіону Саболч-Сатмар-Берег (Угорщина), Кошицький самоврядний край (Словаччина), Рада Повіту Марамуреш (Румунія), Територіальна адміністративна одиниця повіту Сату-Маре (Румунія) та Служба автомобільних доріг у Закарпатській області (Україна).

Метою проекту є: створення стійкої платформи для ефективної транскордонної мобільності людей та товарів шляхом вдосконалення транспортної та прикордонної інфраструктури, посилення співпраці між органами самоврядування та професійними організаціями, спрямованими на розвиток транспортних сполучень у прикордонних регіонах України, Румунії, Словаччини та Угорщини. Проектом передбачено розробку спільного Плану мобільності, який включатиме регіональні плани кожного прикордонного регіону в сфері транспортної та прикордонної інфраструктури, розвитку залізничного сполучення, міжнародного авіаційного сполучення,  тощо.

Очікувані досягнення: в рамках проекту планується забезпечити стратегічний підхід до сталого та ефективного розвитку транспортної та прикордонної інфраструктури шляхом розробки декількох техніко-економічних обґрунтувань та впровадження пілотного інфраструктурного проекту в Україні, а саме 4,350 км велосипедних доріг. У результаті проекту буде збільшена мобільність товарів та бізнесу, а завдяки економічному розвитку та покращенню інфраструктури очікується збільшення кількості туристів та відвідувачів прикордонних регіонів.

Очікувані результати:

  • буде збільшено кількість транспортних засобів, що користуються побудованою модернізованою транспортною та прикордонною інфраструктурою (кількість транспортних засобів на день);
  • реконструйовано 4,350 км велосипедних доріг;
  • збільшена кількість пасажирів, які користуються вдосконаленими транспортними системами, на 10%;
  • створено інноваційний підхід проекту, що стосується забезпечення зв’язку 8 цільових регіонів, населення яких отримає користь, використовуючи покращені послуги.

СКЛАД ПАРТНЕРСТВА

Партнерство було сформоване з урахуванням компетенції та використання попереднього досвіду кожного партнера для забезпечення досягнення цілей Проекту.

iardi-250

Головний Аплікант: Міжнародна Асоціація Інституцій Регіонального Розвитку «МАІРР» (Україна) – має потужну партнерську та експертну мережу, великий досвід стратегічного планування та розробки техніко-економічних обґрунтувань, базових досліджень, розробки стратегічних документів, включаючи такі стратегічно важливі документи, як «Стратегія Карпатського Єврорегіону 2020», «Словацько-українська стратегія траскордонного співробітництва 2020».

Аплікант 1. Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Закарпатській області  (Україна) – державна організація, яка має 36 співробітників-інженерів транспортної інфраструктури, компетенції з реконструкції та будівництві автомобільних та велосипедних доріг на регіональному рівні та має відповідний досвід попередніх міжнародних проектів.

Szobolcs-bereg-250

Аплікант 2. Самоврядування регіону Саболч-Сатмар-Берег (Угорщина)  – має досвід регіонального розвитку та стратегічного планування, в т.ч. у розвитку транспортної інфраструктури, управління проектами та фінансами в рамках проекту «Карпатський Єврорегіон 2020» та іншими міжнародними проектами.

Kosice-kray-250

Аплікант 3. Кошицький самоврядний край (Словаччина) – має 216 працівників та 16 департаментів, включаючи Управління регіонального планування, Транспортне управління, Відділ туризму тощо. Має великий досвід стратегічного планування та управління проектами.

marmuresh-250

Аплікант 4. Рада Повіту Марамуреш (Румунія) – орган державної влади на рівні повіту. Нараховує 193 працівника та 5 відділів, які мають великий досвід стратегічного планування та розвитку транспортної інфраструктури.

Satu-Mare-250

Аплікант 5. Територіальна адміністративна одиниця повіту Сату-Маре (Румунія) –  орган державної влади на рівні повіту з 193 працівниками та 5 відділами, що мають великий досвід стратегічного планування та розвитку транспортної інфраструктури.