Фінальна конференція проекту «Сучасна прикордонна інфраструктура – успішний Карпатський регіон» МОВІ в Угорщині.

by Pylypenko Vadym

26-27 жовтня 2023 року в Саболч-Сатмар-Березькоі області Угорщини відбулася Фінальна конференція проекту “Сучасна прикордонна інфраструктура – успішний Карпатський регіон” – «MOBI».
Проєкт реалізовується у складі міжнародного консорціуму, до складу якого увійшли регіональні органи самоврядування та професійні інституції, а саме: Міжнародна Асоціація Інституцій Регіонального Розвитку «МАІРР» (Україна), Самоврядування регіону Саболч-Сатмар-Берег (Угорщина), Кошицький самоврядний край (Словаччина), Рада Повіту Марамуреш (Румунія), Територіальна адміністративна одиниця повіту Сату-Маре (Румунія) та Служба автомобільних доріг у Закарпатській області (Україна).
Метою проекту є: створення стійкої платформи для ефективної транскордонної мобільності людей та товарів шляхом вдосконалення транспортної та прикордонної інфраструктури, посилення співпраці між органами самоврядування та професійними організаціями, спрямованими на розвиток транспортних сполучень у прикордонних регіонах України, Румунії, Словаччини та Угорщини. Проектом передбачено розробку спільного Плану мобільності, який включатиме регіональні плани кожного прикордонного регіону в сфері транспортної та прикордонної інфраструктури, розвитку залізничного сполучення, міжнародного авіаційного сполучення, тощо.

У фінальній конференції взяли участь представники дипломатичних установ, голови обласних рад прикордонних регіонів, представники органів влади та самоврядування, а також експерти з розвитку транспортної та прикордонної інфраструктури прикордонних країн.
Протягом двох днів конференції учасники обговорили розвиток транспортної та прикордонної інфраструктури.
Наталія Носа-Пилипенко, керівник Міжнародної Асоціації Інституцій Регіонального Розвитку “МАІРР”, презентувала основні результати проєкту: План мобільності, розроблені карти, базові дослідження та промоційні матеріали.
Ірина Кирик, представник Служби відновлення та розвитку інфраструктури в Закарпатській області, презентувала нові компетенції Служби відновлення згідно з результатами реорганізації.

Бачення розвитку транспортної та прикордонної інфраструктури презентували:

– Оскар Шестак, голова Генеральної асамблеї округу Саболч-Сатмар-Берег, Угорщина;
– Мартін Гільєрмо Рамірес, генеральний секретар Асоціації європейських прикордонних регіонів “AEBR”.Владислав Мушка, консул Генерального консульства України в Ніредьгазі;

– Ішван Сабо, віце-голова Генеральної асамблеї округу Саболч-Сатмар-Берег, Угорщина;
– Стерн Феліція Крістіна, представник Територіально-адміністративної одиниці Сату-Маре;
– Райнхольд Cтадлер, консалтингова компанія CIVITTA (Бухарест, Румунія, онлайн);
– Джозеф Като, представник кампанії Volánbusz Zrt (приватна компанія з обмеженою відповідальністю);
– Зіновій Бройда, директор науково-технічного центру “ЕкоРесурс”.
Під час конференції учасники висловили намір продовжити співпрацю та реалізувати проекти, спрямовані на покращення транспортної інфраструктури, залучення інвестицій та сприяння економічному зростанню регіонів. Результати проєкту «MOBI» та створений консорціум стали вагомим внеском у розвиток прикордонних регіонів через підсилення співпраці між сусідніми країнами, з вираховуванням особливої ролі Закарпаття в євроінтеграційних процесах.

Прес-центр Міжнародної Асоціації «МАІРР»

Скачати Прес реліз PDF

Related Articles